Fredagsmøter 2026
Hver 14. dag holdes det fredagsmøter fra 08:00 til 08:45 i auditorium Rikke Nissen på Lovisenberg diakonale sykehus, i underetasjen i Lovisenberggt 21 G. Møtene er ment som faglig påfyll for de ansatte ved sykehuset, men er åpent for alle som er interessert.
16. jan - Professor Anne Kveim Lie: Engangsutstyr, renhet og trygghet.
30. jan - Yngve Kristiansen: Psykologisk beredskap - Erfaringer fra flyktninghjelpens HEAT – trening. Se video her.
13. feb - Senioradvokat Bastian Walaker Sundlin: Feilbehandling og pasientsikkerhet. Se video her.
27. feb - Ulrikke Straume Wiig, Nevrokirurg på OUS og deltar i Kraniofacialt team: tverrfaglig samarbeid rundt en sjelden pasientgruppe.
13. mars Arve Bjelland Grov, NWI: Er det noe vits å snakke med hele familien? Et familieterapeutisk blikk på psykisk helsehjelp.
27. mars - Siv Kjølsrud Bøhn:Kan tarmbakteriene påvirke våre tanker og følelser?
10. april - Lena Vibeke Gran og Kristianne Sylte Swensen: «Cathinka Guldberg – hvordan fikk hun så mange følgere?». Se videoopptak her.
24. april - Nadja Ansar, psykologspesialist ved Institutt for psykologisk rådgivning/ Phd.: "Viktigst av alt - i møte med medmennesker".
8. mai - Maren Falch Lindberg (Kir): Kneproteser – teknisk suksess, men hva når pasienten har fatigue?
22. mai - Karin Skaare Mortensen: Elektronisk kurve på LDS – endelig!
5. juni - Søren Berg.
19. juni - Tore Rem: Den sykes perspektiv. Lovisenbergkoret synger
28. aug - Tone Ikdahl.
11. sept -
25. sept - Marit Kristin Harr: Personvern – brems eller sikkerhetsbelte?
9. okt -
23. okt - Aina Evensen Helme: Å våkne til et liv man ønsket å forlate.
6. nov -
20. nov -
4. des -
18. des - Juleavsluttning - Lovisenbergkoret synger